Ο Περιηγητής σας είναι πολύ παλιός με αποτέλεσμα να μην είναι πλήρως συμβατός. Μάθετε περισσότερα.
EN EL
EN | EL
21 Απριλίου 2019

Συνέχεια στις επιτυχίες για την AEK Λάρνακας, που επικράτησε με 1-0 στο μεγάλο ντέρμπι με αντίπαλο το ΑΠΟΕΛ στο AEK ARENA για την 7η αγωνιστική των πλέι-οφ του πρωταθλήματος.

Η ομάδα μας ξεκίνησε πολύ δυνατά την αναμέτρηση και απείλησε με Γιάννου (2'), Sastre (9'). Αρκετά καλός ρυθμός στο πρώτο ημίχρονο, εναλλασσόμενη υπεροχή, αλλά με τις δύο ομάδες να αναλώνονται σε δυνατά μαρκαρίσματα και να δέχονται πολλές κίτρινες κάρτες, ενώ η ομάδα μας έχασε με τραυματισμό αρκετά νωρίς τον Aquino.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας δεν ξεκίνησε και τόσο καλά, ενώ με την συμπλήρωση μίας ώρας παιχνιδιού έμεινε με παίκτη λιγότερο μετά την αποβολή του Acoran με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Ωστόσο η ομάδα μας λίγο αργότερα και συγκεκριμένα στο 66ο λεπτό η ομάδα μας έφτασε στο γκολ, με τον Mikel να σκοράρει με σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής μετά το φάουλ που εκτέλεσε ο Facundo. H ομάδα μας άντεξε στην πίεση των φιλοξενουμένων και διατήρησε το 1-0 μέχρι το φινάλε.