EN EL
EN | EL
09 Μαίου 2022

Ισοπαλία 1-1 για την ΑΕΚ κόντρα στον Άρη στο AEK ARENA, σε αναμέτρηση για την 8η αγωνιστική της 2ης φάσης του πρωταθλήματος.

Η ομάδα της ΑΕΚ είχε την υπεροχή στο πρώτο ημίχρονο, καθώς και τις ευκαιρίες για να πάρει προβάδισμα στο σκορ. Romo (7', 45'), Gyurcso (12'), Altman (24') και Μάμας (44') οι πρωταγωνιστές των φάσεων που απώλεσε η ομάδα μας.

Στην επανάληψη η ΑΕΚ απείλησε αρχικά με τον Altman (59’) και τελικά στο 68ο λεπτό ο Romo με τακουνάκι στην κίνηση μετά την μπαλιά του Gyurcsο… λύτρωσε την ομάδα μας και της έδωσε το προβάδισμα με 1-0. Ωστόσο στο 93ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι έφτασαν στην ισοφάριση, μετά από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Sikorski και αφού στο 94ο λεπτό η ομάδα μας απώλεσε ακόμη μία μεγάλη ευκαιρία με τον Gyurcso.