EN EL
EN | EL
21 Μαρτίου 2024

Ισόπαλος 1-1 έληξε ο φιλικός αγώνας της Εθνικής μας ομάδας των Ανδρών με αντίπαλο τη Λετονία στο ΑΕΚ Αρένα.

Η Εθνική μας άνοιξε το σκορ στο 33ο λεπτό. Μετά από σέντρα του Λοϊζου με κοντινή προβολή ο Πίττας πέτυχε το 1-0.

Στο 43ο λεπτό οι Λετονοί κέρδισαν πέναλτι. Το εκτέλεσε ο Jurkovskis αλλά ο Μολ έπεσε στη σωστή γωνιά και μπλόκαρε την μπάλα διατηρώντας έτσι το προβάδισμα για την ομάδα μας.

Η λήξη του πρώτου ημιχρόνου βρήκε την Εθνική μας με 1-0 μπροστά στο σκορ.

Η Λετονία ισοφάρισε με γωνιακό σουτ του Ciganiks στο 85ο λεπτό.

Πρώτη συμμετοχή για τον Ρούελ Σωτηρίου στην Εθνική μας, που μπήκε στο παιχνίδι στο 62ο λεπτό.

Κύπρος: Moλ, Καρώ, Χαραλάμπους (69' Στ. Ανδρέου), Γκόγκιτς, Λαϊφης, Χ. Κυριάκου (77' Αρτυματάς), Σπόλιαριτς (62' Κυπριανού), Κούσουλος (77' Πηλέας), Κορέια, Λοϊζου (62' Σωτηρίου), Πίττας (62' Γαβριήλ).